aplikant Diana Brzezińska

Prawnik. Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji w Szczecinie. Aktualnie jest na ostatnim roku aplikacji radcowskiej, prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Szczecinie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała już w czasie studiów, odbywając praktyki w prokuraturach, kancelariach adwokackich, pracując w firmie związanej uzyskiwaniem odszkodowań oraz udzielając porad prawnych w Obywatelskich Biurze Porad Obywatelskich.

Aktualnie kształci się, odbywając aplikację radcowską, pod czujnym okiem specjalistów z Kancelarii PRORETA. W zakresie jej zainteresowań leży szeroko rozumiane prawo rodzinne, w tym w szczególności sprawy związane z władzą rodzicielską, kontaktami z dzieckiem oraz alimentami. Oprócz tego interesuje się prawem karnym, sprawami związanymi z prawem autorskim i ochroną danych osobowych.

Po pracy realizuje się pisząc książki, zadebiutowała w 2019 r. powieścią „Będziesz moja”, wydaną przez Wydawnictwo Otwarte oraz uczestnicząc w innych projektach związanych z książkami, zwłaszcza o zabarwieniu kryminalnym. Oprócz tego tańczy bachatę i biega.