Adw. Agnieszka Kostrzewska

Adwokat. Członek Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Absolwentka studiów prawniczych stopnia II (magisterskich) i III (doktoranckich) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Legitymuje się tytułem magistra prawa uzyskanym w 2007 roku i świadectwem ukończenia studiów doktoranckich wydanym w roku 2011. 

Specjalizacje:
– Prawo karne (obrona w procesach karnych;
– Sprawy Rozwodowe;
– Rodzinne i opiekuńcze;
– Zniesienie współwłasności, Podział Majątku Małżeńskiego;
– Sprawy Wspólnot Mieszkaniowych;
– Karne;
– Karne wykonawcze;

Praktykę zawodową zaczęła zdobywać jeszcze w okresie studiów, będąc członkiem Studenckiej Poradni Prawnej, uczestnicząc w programie „Street law – prawo na co dzień” oraz pracując kilku szczecińskich kancelariach, tak radcowskich i jak i adwokackich. W 2009 roku rozpoczęła aplikację adwokacką w Szczecińskiej Izbie Adwokackiej i w 2012 roku po zdaniu egzaminu adwokackiego uzyskała wpis na listę adwokatów.

W pracy zawodowej zajmuje się głównie prawem karnym i rodzinnym. W procesach karnych podejmuje się roli obrońcy, pomagając oskarżonym i skazanym na każdym etapie postępowania (przed prokuratorem, policją i Sądami a także w uzyskaniu warunkowego przedterminowego zwolnienia, przerw w karze, wyroku łącznego czy dozoru elektronicznego). W zakresie spraw rodzinnych mecenas Kostrzewska prowadzi sprawy o rozwód i podział majątku a także skutecznie walczy o kontakty z dziećmi, władze rodzicielską i alimenty.

Zaangażowana w prace na rzecz samorządu adwokackiego. Starosta roku na aplikacji adwokackiej. W okresie 2013 r. – 2016 r. zastępca Sędziego Dyscyplinarnego w Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Od 2018 roku Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego w Szczecińskiej Izbie Adwokackiej. 

W wolnych chwilach uprawia turystykę pieszą, trenuje boks (klasyczny i tajski) a w kuchni wyczarowuje wszelkiego rodzaju słodkości od ciast i deserów aż po dżemy i bułeczki.